foroushi
16 آذر 1401 - 15:26

وضعیت اسف‌بار پناهجویان افغان در یونان

روزنامه انگلیسی در گزارشی اظهارداشت در نتیجه سیستم ورشکسته مهاجرتی یونان شمار قابل توجهی از پناهجویان افغان در وضعیت اسف‌باری به سر می‌برند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی از وضعیت پناهجویان افغان در یونان با اشاره به مشکلات عدیده آن‌ها نوشت اگرچه براساس قوانین پناهندگی یونان، دولت این کشور باید محل سکونت پناهجویان را تامین کند اما حتی پناهجویانی که موفق به کسب اقامت شده‌اند گرفتار بی‌خانمانی هستند.

به گزارش گاردین، سیستم ورشکسته و از هم پاشیده پناهجویی در یونان سبب شده تا هیچ خدماتی به پناهجویانی که موفق به اخذ اقامت شده‌اند، ارایه نشود.

بنابراین پناهجویان به ناچار در خیابان‌ها می‌خوابند، کودکان آن‌ها به مدرسه نمی‌روند، از هیچ امنیتی برخوردار نیستند و به مراقبت‌های بهداشتی نیز دسترسی ندارند.

یک افسر حمایت از پناهجویان در یونان به گاردین گفته است، فقر برای پناهجویانی که در یونان به رسمیت شناخته شده‌اند، تقریباً اجتناب ناپذیر است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که وضعیت پناهجویان به رسمیت شناخته شده در یونان وخیم است اما هماهنگ کننده حقوقی پناهندگان معتقدند که در آتن این امر عادی است و افرادی که در این کشور اقامت دریافت کرده‌اند با فقر و بی‌خانمانی مواجه می‌شوند.

بر اساس این گزارش، مخاطره‌آمیز بودن زندگی پناهندگان افغان در یونان تاکنون بارها مستند شده است. آن‌ها هیچ آینده مشخصی پیش روی خود نمی‌بینند و کشورهای دیگر نیز به دلیل برخورداری پناهجویان از اقامت یونان، آن‌ها را نمی‌پذیرند.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 900828