foroushi
09 فروردین 1402 - 09:26

رشد 10 درصدی تردد بین استانی در محورهای کردستان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کردستان گفت: تردد بین استانی در محورهای کردستان از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تا پایان روز گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

فرزاد حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: متوسط کل تردد ثبت شده 68 سامانه فعال در جاده‌های استان کردستان در هشتم فروردین ماه سالجاری با کاهش 12 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه برابر با 328 هزار و 254 و متوسط تردد ساعاتی در محورهای استان با کاهش 13 درصدی برابر با 205 مورد بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کردستان خاطرنشان کرد: تردد وسایل نقلیه سنگین در ساعت در جاده های کردستان 12 مورد بوده که نسبت به مدت زمان مشابه دو درصد افزایش داشته است.

حسنی از کاهش 6 درصدی ورودی ها به استان در 8 فروردین ماه جاری به استان خبر داد و گفت: براساس آمار ثبت شده در مجموع 50 هزار و 998 دستگاه خودرو از طریق محورهای مختلف وارد استان شده اند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کردستان اضافه کرد: بیش از 51 هزار دستگاه خودرو با کاهش 8 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از استان خارج شده است.

وی از رشد 2 درصدی میزان تردد روزانه در محورهای استان از ابتدای شروع طرح نوروزی امسال خبر داد و گفت: میانگین تردد روزانه در جاده های استان از آغاز سفرهای نوروزی 329 هزار و 534 مورد بوده است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کردستان، تردد بین استانی در محورهای استان از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تا پایان روز گذشته رشد 10 درصدی داشته است.

حسنی متوسط سرعت تمام محورها را 76 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: سنندج ـ سه راهی موچش، حسین آباد ـ دیواندره، کرمانشاه ـ کامیاران، قروه ـ دهگلان، دیواندره ـ حسین آباد، سقز ـ بوکان به ترتیب بیشترین میزان تردد را در روز گذشته در استان به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/2330/71 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1115724