foroushi
22 آذر 1401 - 16:36

نیاز وزارت بهداشت به بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیروی انسانی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: پروژه‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی افتتاح‌شده و آماده افتتاح تا پایان سال برای خدمت‌رسانی به مردم، مستلزم تأمین بیش از ۱۰۰ هزار نیروی انسانی است و این امر نیازمند صدور مجوز از سوی سازمان امور استخدامی است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهروز رحیمی در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن یادآوری سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه نظام سلامت و لزوم توجه به این حوزه، بر اهمیت حفظ و ارتقای امنیت سلامت مردم به‌عنوان شاخصی مهم در حکمرانی کشور تأکید کرد.

وی با بیان این‌که وزارت بهداشت برای حفظ سلامت مردم و جامعه همه ظرفیت‌ها را به میدان آورده است، تصریح کرد: انتظار داریم که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و سازمان‌های ذی‌ربط نیز با توجه و اهمیت به سلامت جامعه و ساختار و مأموریت وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی به این حوزه نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

رحیمی همچنین اظهار کرد: ایثار، ازخودگذشتگی و مجاهدت‌ همه کارکنان نظام سلامت در طول مواجهه با همه‌گیری کرونا، برگ زرینی در تاریخ این مرزوبوم است و در حافظه جمعی ملت ایران ماندگار خواهد بود که توجه به رفاه و معیشت آنان از طریق تعامل بیش‌ازپیش سازمان‌های ذی‌ربط و اجرای فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت می‌تواند محقق شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در ادامه اضافه شدن تخت‌های بیمارستانی از سویی و بازنشسته شدن سالانه کارکنان را از سوی دیگر باعث ایجاد نیاز شدید وزارت بهداشت به نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: پروژه‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی افتتاح‌شده و آماده افتتاح تا پایان سال برای خدمت‌رسانی به مردم، مستلزم تأمین بیش از 100 هزار نیروی انسانی است؛ تأمین نیروی انسانی برای این مراکز نیازمند صدور مجوز از طرف سازمان اداری استخدامی کشور است که از ابتدای سال جلسات متعدد، مستمر و فشرده‌ای در این خصوص انجام شده است که امیدواریم مجوزهای لازم صادر شود.

وی نگاه ویژه به مناطق محروم و کم برخوردار را در اولویت دولت و وزارت بهداشت دانست و به‌کارگیری نیروی کارآمد، متدین و انقلابی در این مناطق را باعث ارتقای کیفیت خدمات سلامت ارائه‌شده به مردم عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت بیان کرد: با ایجاد انگیزه و شوق خدمت در مدافعان سلامت باعث می‌شویم نظام سلامت به‌سوی تعالی و ارتقا بهره‌وری حرکت کند و کیفیت خدمات سلامت افزایش یابد که تبدیل وضعیت کارکنان نظام سلامت به‌خصوص کارکنان طرحی بدون سهمیه می‌تواند از مصادیق ایجاد انگیزه و شوق خدمت باشد.

معاون وزیر بهداشت در ادامه ضمن اشاره به سیاست‌های محرومیت‌زدایی دولت و وزارت بهداشت تصریح کرد: وظایف وزارت بهداشت حساس و متفاوت با سایر دستگاه‌های کشور است و کارکنان نظام سلامت مدافعان و حافظان سلامت جامعه هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 908812